• Свеж
Класични Соло За Пијано-Петто Одделение: Модерниот Курс На Џон Томпсон Составен И Уреден Од Филип Лоу, Соња Шуман И Шармејн Сијагијан

Класични Соло За Пијано-Петто Одделение: Модерниот Курс На Џон Томпсон Составен И Уреден Од Филип Лоу, Соња Шуман И Шармејн

Buyers rating:
DEN 158.24

Од стоката

(Вилис). 19 фантастични селекции од канонот за литература за пијано! Одделение 5 Од серијата Класични Соло Пијано содржи сакани парчиња како што Се соната на бетовен "Месечева Светлина" (1-ви мвмт) И ц-острата увертира На Рахманинов, како И помалку познати скапоцени камења Од Семјуел Колриџ-Тејлор ("Нема Да Ми Позајмат Дете"), Анатолиј Љадов ("Увертира Во Б Минор") и Рамо ("лес Ниаис де Сологне"). Сите четири главни периоди се претставени. ЗАБЕЛЕШКА : последниот дел Од прелудиумот Рахманинов е претставен на една визуелно достапна страница; валцерот Шопен (Оп. 69/1) се базира на оригинални автограми, а не на често изведуваното издание На Фонтана. Класични Соло За Пијано-Петто Одделение : Модерниот Курс На Џон Томпсон Составен и Уреден Од Филип Лоу, Соња Шуман И Шармејн Сијагијан (Мек).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Музика И Раната Модерна Имагинација: Надвор Од Границите: Преиспитување На Музичката Циркулација Во Раната Модерна Англија
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Музика И Раната Модерна Имагинација: Надвор Од Границите: Преиспитување На Музичката Циркулација Во Раната Модерна Англија

Англиските музички студии често применуваат крути класификации на музички материјали, нивната употреб

DEN 1456.80
Фрлање Фризби на Сонце: Книга За Бек
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Фрлање Фризби на Сонце: Книга За Бек

Во време во рок и поп историјата кога скоро сѐ беше направено порано, малку уметници се покажаа како нем�

DEN 312.32
Можеш Да Се Научиш На Бенџо На Уво
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Можеш Да Се Научиш На Бенџо На Уво

Многу музичари, вклучително и некои кои се технички доста напредни, никогаш не се отцепуваат од печатен�

DEN 249.92
Дуети За Сите : Тенор Саксофон
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Дуети За Сите : Тенор Саксофон

Дуетите За Сите овозможуваат секој два инструменти да свират дуети Не само што може да свират два сличн�

DEN 0.33
Не Само Уште Една: Не Само Уште Една Скала Книга, Бк: Иновативни Пијано Соло Со Користење На Големи И Помали Скали, Книга И
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Не Само Уште Една: Не Само Уште Една Скала Книга, Бк: Иновативни Пијано Соло Со Користење На Големи И Помали Скали, Книга И

Скриени во сите 10 иновативни сола за пијано во секој том се вагипонекогаш растечки, понекогаш опаѓачки

DEN 2.00
Водич За Гроздобер И Класичен Стил
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Водич За Гроздобер И Класичен Стил

Гроздобер и модерни класици сведочат за уникатна личност и автентичен, индивидуален стил Автомобили и �

DEN 879.36
Современа Класа Пијано
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Современа Класа Пијано

Признат за својот креативен пристап и разновиден репертоар, Современата Класа Пијано обезбедува студе�

DEN 1.33
Модерен Виолончело Метод, Одделение
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Модерен Виолончело Метод, Одделение

Чекорпочекор метод напишан за почеток на виолончело студенти од која било возраст, со или без наставник

DEN 2.00
Историја На Музичката Продукција
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Историја На Музичката Продукција

Во Историјата На Музичката Продукција, Ричард Џејмс Бургес се потпира на своето искуство како продуцен�

DEN 1.33