• Свеж
Клифорд Браун-Меморијален Албум-Винил

Клифорд Браун-Меморијален Албум-Винил

Buyers rating:
DEN 319.68

Од стоката

2014 винил лп притискање преиздавање на албумот 1953 од влијателниот џез трубач Клифорд Браун. Музичарите вклучуваат Лу Доналдсон, Елмо Хоуп, Меморијалниот Албум На Перси Хит беше реиздаден како Дел од целокупната сина Нота 75-годишнината винил иницијатива предводена Од Блу Нот Рекордс Претседател, Дон Беше. 2014 винил лп притискање преиздавање на албумот 1953 од влијателниот џез трубач Клифорд Браун. Музичарите вклучуваат Лу Доналдсон, Елмо Хоуп, Перси Хит И Фили Џо Џонс. Овој "Меморијален Албум" беше реиздаден како дел Од целокупната сина Нота 75-годишнината винил иницијатива предводена Од Сина Белешка Рекорди Претседател, Дон Беше.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Семјуел Рајнхард-Минијатури-Винил

За Минијатурите, Швајцарскиот композитор И продуцент Семјуел Рајнхард бара неодредени техники на експ�

DEN 0.67
Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Рампата - Дојдете Во Знаење-Винил

Дојдете Во Знаење Од Рој Ајерс Музичкиот Проект (РАМПАТА) сега е достапен на 140гр винил со врвна јакна РА�

DEN 555.20
Харари-Битие-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Харари-Битие-Винил

Во тој процес, тие создадоа звук кој беше означен премногу едноставно како "Афророк", но навистина беше с

DEN 576.00
Алија - Еден Во Милион-Р&Б Душа Винил ЛП
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Алија - Еден Во Милион-Р&Б Душа Винил ЛП

Двојно винил лп притискање Еден Во Милион е вториот студиски албум На Алија Првпат објавен во 1996 година

DEN 576.00
Атарис-Живеат Во Чикаго-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Атарис-Живеат Во Чикаго-Винил

Сосема нов албум Во живо од поп панк пауерхаус, Атарис! Снимено на нивната национална турнеја само минат

DEN 0.67
Интеракција [180-Грама Винил]
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Интеракција [180-Грама Винил]

Ова издание го претставува целосниот оригинален Албум На Бил Еванс Интеракција (Riverside RLP9445) Датумите го �

DEN 239.84
Робохендс-Форми-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Робохендс-Форми-Винил

Винил лп притискање Обликува осигурувачи елементи на џез, краутрок, хип хоп и амбиентална музика За љуб�

DEN 576.00
Беверли Глен-Коупленд-Преноси-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Беверли Глен-Коупленд-Преноси-Винил

Во 1970 година, девет години откако ги напушти Соединетите држави за да студира музика Во Канада, Беверли �

DEN 576.00
Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Денис Локориер-Гласот На Д-Р Хук-Винил

Снимено Во Студиото Круг Хаус, Лондон, 20 Март 2002 година Освен Страна 2, песна 4 Унион Сити, Њу Џерси, Сад) Е �

DEN 1.33
Твизтид-Зелената Книга-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Твизтид-Зелената Книга-Винил

Првично објавена во 2003 година и објавена само на винил во 2015 година, која сега е надвор од печатење, оваа

DEN 383.84
Еден Ден-Дијалог Со Животот-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Еден Ден-Дијалог Со Животот-Винил

Создаден во текот на неколку сезони, "Дијалог со Живот"; произлезе од длабока интроспекција и осаменост �

DEN 383.68
Стив Милер-Џокер Боја-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Стив Милер-Џокер Боја-Винил

Ограничена боја винил лп притискање Кариерата На Стив Милер и различните инкарнации на неговиот бенд с�

DEN 1.67
Изи-Ирина-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Изи-Ирина-Винил

"Ајрин" е деби албум од Изи (изречена окози), Трио со седиште Во Мелбурн првично поздравувајќи од Кернс во

DEN 576.00
Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Џудит Овен-Повторно Откриен-Винил

Винил лп притискање во гејтфолд јакна Вклучува дигитално преземање 2018 ослободување За повеќето уметни�

DEN 1.67
Алора Круцибл-Тимиаматасцензија-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Алора Круцибл-Тимиаматасцензија-Винил

Алора Круцибл е новиот проект На Тоби Драјвер (Кајо Дот,модлин Од Бунарот, Крвопролевач) Чадот од запале�

DEN 239.84
Мекој Тајнер - Тнедер Моменти-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Мекој Тајнер - Тнедер Моменти-Винил

Ограничено 180гм винил лп притискање во пакувањето на гејтфолд Во Нежни Моменти, пијанистот / композитор

DEN 619.36
Различни Уметници-Дај Ми Го Фанкот
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Различни Уметници-Дај Ми Го Фанкот

Различни УметнициДај Ми Го Фанк Том 3 (ВИНИЛ НОВ)Етикета : Pid Format : Датум На Издавање : 28 Август 2020 No...

DEN 191.84
Гениј На Бад Пауел
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Гениј На Бад Пауел

Винил лп притискање Генијалноста На Бад Пауел, првично насловена Како Бад Пауелс Расположенија, е студи

DEN 370.24
Фатс Наваро Меморијален Албум-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Фатс Наваро Меморијален Албум-Винил

Ограничен 10кут; винил преиздавање Објавувањето е дел од кампањата за преиздавање винил на годишнината �

DEN 1.67
Ренди Роџерс-Хелбент-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Ренди Роџерс-Хелбент-Винил

Винил лп притискање Малку врски во животот се покомплицирани од оние меѓу членовите на бендот Музичкат�

DEN 576.00
Малиот Ричард-Најголеми Хитови-Винил
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Малиот Ричард-Најголеми Хитови-Винил

Жива легенда, Малиот Ричард го однесе Рокенролот на возбудливо ново ниво Удирачкото пијано, високиот гл

DEN 576.00