• Свеж
Надворешен Бронзен Надворешен Интегриран Влез НА ЛЕР И Светло За Внатрешен Двор Со Сензор За Фотоелемент Од Самрак До Зори, 5000к Дневна Светлина

Надворешен Бронзен Надворешен Интегриран Влез НА ЛЕР И Светло За Внатрешен Двор Со Сензор За Фотоелемент Од Самрак До Зори,

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Прифатлива, СО високи перформанси, НИСКО одржување ПРЕДВОДЕНА влез и двор светло е сигурен и сигурен безбедносно решение кое обезбедува ноќно " на "и дневно" исклучување " поставувања. Погоден за монтирање височини до 10 стапки. и ги заменува светлата со блескаво подрачје од 75 Вати. Оваа светлина со низок профил е идеална за станбени апликации како што се влезови, дворови, патеки, станбени комплекси и лесни комерцијални згради како што се излезни екстериери, врати, простории за складирање и хотели. Овој уред е изграден да трае со енергетски ефикасни Led Диоди без одржување со 25.000 часа живот, елиминирајќи ја вашата потреба за употреба и замена на светилки. 5000к дневна светлина температурата на бојата влијае на будноста и свесноста, идеална за апликации за безбедност на отворено. 810 Лумени обезбедуваат добра осветленост без да бидат огромни. ОВАА LED тела ја минимизира вашата потрошувачка на енергија само со употреба на моќност од 11 Вати. Интегрален сензор за фотоелементи Од Самрак до Зори обезбедува ноќно вклучување/ дневно исклучување за да обезбеди ефикасно користење на енергија за да ви заштеди пари. Дифузната леќа дава" без отсјај " корисна површина светлина. Совршено безбедносно осветлување за станбени и лесни комерцијални. Светлосна покриеност повеќе од 75-Вати блескаво или (13-Вати) CFL светилки. Калифорнија наслов 24 во согласност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Поправете Ја Основната Обвивка За Боја , Проѕирно Палто, Прајмер И Комплет За Подготовка Компатибилен Со Бисер Од Слонова Коска
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Поправете Ја Основната Обвивка За Боја , Проѕирно Палто, Прајмер И Комплет За Подготовка Компатибилен Со Бисер Од Слонова Коска

Боите На Марката за Автоматска Боја на Каросеријата се измешани за совршено да одговараат на фабричкат�

DEN 1119.84
Црно-Портокалово-Гот-Цвеќиња-Тетреби-Колиба-Печурки-футрола за шумски телефон За Самсунг Галакси а За Жени Мажи Подароци, Мек
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Црно-Портокалово-Гот-Цвеќиња-Тетреби-Колиба-Печурки-футрола за шумски телефон За Самсунг Галакси а За Жени Мажи Подароци, Мек

[Премиум Силиконски Материјал] оваа футрола за телефон е изработена од силикон со супериорен квалитет, �

DEN 262.08
Женски Плус Големина Летни Блузи Бафало Карирани Фланелни Врвови Лабава Туника Чипка Трим Туника Возбуда Мрежа Туника Еластична
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Женски Плус Големина Летни Блузи Бафало Карирани Фланелни Врвови Лабава Туника Чипка Трим Туника Возбуда Мрежа Туника Еластична

♟【Зборови поврзани со производот + Обична Блуза Со Замав Со Проток Секојдневна Симпатична Летна Блуза

DEN 0.33
LIGHTHAED LED Трепка Меѓусебно Поврзување Светло СО UL Адаптер - РАЗЛИЧНИ ОБОЕНИ Led Модули; Звук Активни Прилагодливи Флеш
  • Свеж
Оценка на купувачите:

LIGHTHAED LED Трепка Меѓусебно Поврзување Светло СО UL Адаптер - РАЗЛИЧНИ ОБОЕНИ Led Модули; Звук Активни Прилагодливи Флеш

LED трепкачката светлина е новина светилка која вклучува различни ОБОЕНИ LED модули (Црвена, Портокалова, �

DEN 1.67