• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Jimимис гитара“ платно уметност од Дин Русо

Трговска марка ликовна уметност „Jimимис гитара“ платно уметност од Дин Русо

Buyers rating:
DEN 1530.08

Од стоката

Уметник : Дин Русусобјект : Music Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена слика на гитара опкружена со наслови на песни на imiими Хендрикс. Уметност и животни. Овие две страсти го дефинираат Дин, Бруклин, Newујорк со седиште во Newујорк, кој користи живописни бои на поп-уметност и смели апстрактни обрасци за да му даде глас на неговиот омилен предмет : животни. Дин порасна во дом исполнет со уметнички материјали, а уште од рана возраст започна да црта цртани ликови, што стана големо влијание во неговата подоцнежна работа. Откако студирал графички дизајн и ликовни уметности на Факултетот за визуелни уметности и Институтот Прат, Дин започнал да слика првенствено портрети на славните, но неговите два кокер Спаниелс станале негова најголема инспирација. Главните субјекти на Дин се кучиња, при што Пит Булс го претставуваат поголемиот дел од неговата работа. Дин се надева дека ќе ја пренесе грижата и посветеноста на loversубителите на животни од секаков вид, од кучиња и мачки до коњи и пошироко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Дин Русо „Jimимис гитара“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Супер Бас Бучава-Изолација Стерео Слушалки За Слушалки За Моторола Мото Г, Г82, Е32, Г Игла 5Г, Г52, Г22, Мото Г Игла , Г71,
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Супер Бас Бучава-Изолација Стерео Слушалки За Слушалки За Моторола Мото Г, Г82, Е32, Г Игла 5Г, Г52, Г22, Мото Г Игла , Г71,

Супер Бас БучаваИзолација На Стерео Слушалки / Слушалки За Моторола Мото Г (2022) (Црвено) в / Микрофон Диг

DEN 207.20
Инктастична Трепкачка Трепкачка Мала Ѕвезда Со Подарок Од Жолта Месечина Бебе Момче Или Девојче Боди Со Долги Ракави
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Инктастична Трепкачка Трепкачка Мала Ѕвезда Со Подарок Од Жолта Месечина Бебе Момче Или Девојче Боди Со Долги Ракави

Споделете ја класичната рима со вашето малечко со Нашата Трепкачка Ѕвезда Со Жолта Месечина Со Долги Ра

DEN 1.67
2. Кт Брилијантно Намалување На Срцето Симулиран Син Сафир 14к Бело Злато Ореол Пасијанс Со Акценти големина На Прстен 7.5
 • Свеж
Оценка на купувачите:

2. Кт Брилијантно Намалување На Срцето Симулиран Син Сафир 14к Бело Злато Ореол Пасијанс Со Акценти големина На Прстен 7.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 4107.36
Капрезе Карирана Јакна Штанд Јака Јакни За Мажи Згуснување На Копчињата Надолу Палта Зимска Топла Руно Надворешна Црна
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Капрезе Карирана Јакна Штанд Јака Јакни За Мажи Згуснување На Копчињата Надолу Палта Зимска Топла Руно Надворешна Црна

Опис : Пол : Мажи Човек, Господин, Малестил : Мажи Јакна Облека, Мажи Згусне Палто, Мажи Руно Јакни Тип На Ш�

DEN 1119.84
адвиикд Бебе Момче Чевли Момче Патики Момчиња Мрежа Лесни Дише Мода Обични Чевли Се Лизга На Отворено Спортски Чевли Црвена
 • Свеж
Оценка на купувачите:

адвиикд Бебе Момче Чевли Момче Патики Момчиња Мрежа Лесни Дише Мода Обични Чевли Се Лизга На Отворено Спортски Чевли Црвена

Ретро 5 За Деца Девојчиња Момчиња Деца Чевли За Слободно Време Меко Дишење На Дното Лизгање На Спортски �

DEN 303.84
Хавајски Кошули За Жени Ново Елегантно Литературно И Уметничко Ретро Печатење Секојдневна Памучна Маица Топ Женски Грин С
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Хавајски Кошули За Жени Ново Елегантно Литературно И Уметничко Ретро Печатење Секојдневна Памучна Маица Топ Женски Грин С

Секоја жена заслужува Екипажот Вратот Или Круг Деколте Или V вратот краток ракав повик пуловер блуза ко�

DEN 2.33
Време на одмор женско Божиќно руно
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Време на одмор женско Божиќно руно

Додадете допир на Божиќна празник во вашата гардероба оваа празнична сезона со овие празнични божиќни �

DEN 1.33
Утоимкио Лелеави Комбинезони За Девојчиња 10-Девојки Детски Летен Ден На Независноста Ромпер Прашка Без Ракави Без Грб Краток
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Утоимкио Лелеави Комбинезони За Девојчиња 10-Девојки Детски Летен Ден На Независноста Ромпер Прашка Без Ракави Без Грб Краток

11"Колк : 64см / 25 Утоимкио Лелеави Комбинезони За Девојчиња 1012 Девојки Детски Летен Ден На Независноста Ро

DEN 0.67
Четири Сезони О-Прстен И Заптивка Комплет За Заптивки На Системот ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА одговара избери: 1991-ДОЏ ДАКОТА, 1992-ДОЏ
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Четири Сезони О-Прстен И Заптивка Комплет За Заптивки На Системот ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА одговара избери: 1991-ДОЏ ДАКОТА, 1992-ДОЏ

ОПрстен И Заптивка Комплети За Заптивки На Системот А / Ц : 9193 Доџ Дакота, 9293 Доџ Д150, 9293 Доџ Д250, 9293 Доџ Д350, 9

DEN 1.00
Фелворс Женски Долги Ракави Фустани Есенски И Зимски Секојдневен Моден Широк Качулка Долг Џеб Дуксер Печатен Дуксер Фустан,
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Фелворс Женски Долги Ракави Фустани Есенски И Зимски Секојдневен Моден Широк Качулка Долг Џеб Дуксер Печатен Дуксер Фустан,

Сезона : m, Зима Пол : Жени Материјал : Полиестер, Спандекс Должина На Ракавот : Долг Ракав Тип На Шема : Печ�

DEN 3.33
Бикини Сетови За Жени WQQZJJ Женски Костими За Капење, Женски Секси Висок Градиент На Контраст На Градите Сплит Бикини Постави
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Бикини Сетови За Жени WQQZJJ Женски Костими За Капење, Женски Секси Висок Градиент На Контраст На Градите Сплит Бикини Постави

Жени Дводелни комплети за печатење Пеперутки плус Големина Облека За Плажа КОСТИМ За Капење БИКИНИ ЗАБ�

DEN 127.84
Летни дланки и бранови хексапих
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Летни дланки и бранови хексапих

Ова лето палми и бранови Hexaptych е врвен квалитет на Giclee на архивска хартија со висока резолуција Се состо�

DEN 2.67
Случај за iPhone Promax, Пу Кожа Паричник Случај Со Кредитна Картичка Слот Носителот Ултра Тенок Заштитник Случај за iPhone
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Случај за iPhone Promax, Пу Кожа Паричник Случај Со Кредитна Картичка Слот Носителот Ултра Тенок Заштитник Случај за iPhone

●Компатибилни Модели● : оваа кутија За Кредитни картички СО Паричник одговара САМО за i Phone 13 Promax 6,7 инчи

DEN 2.33
Комбо комбо
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Комбо комбо

Molto Rideon е куфер со тркала дизајниран специјално за децата да можат да ги преземат своите работи...

DEN 2345.60