• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „Lifeивотот е уникатен“ платно уметност од Сју Шлабах

Заштитена марка ликовна уметност „Lifeивотот е уникатен“ платно уметност од Сју Шлабах

Buyers rating:
DEN 2.33

Од стоката

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Типографија Стил : Модерен рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "животот е направен да биде уникатен " во бел текст преку збирка тикви. Истакнати бои : Браун, Тан, Грин, Вајт Сју Шлабах работеше за „Диво јаболко“ како дизајнер, уметнички директор и уметник 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. - Зборовите „Lifeивотот е направен да биде уникатен“ во белиот текст преку збирка тикви.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Водоотпорен Љубовен Капак Беж
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Водоотпорен Љубовен Капак Беж

Украсете го вашето љубовно седиште со нашите прекрасни и стилски навлаки за љубовни седишта! Секогаш од

DEN 2.00
Sngxgn Женски Панталони Облечени Обични Женски Панталони Со Широк Струк Со Широк Струк Со Копчиња Надолу Морнар Бел Блесок Панталони
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Sngxgn Женски Панталони Облечени Обични Женски Панталони Со Широк Струк Со Широк Струк Со Копчиња Надолу Морнар Бел Блесок Панталони

Пол : Жени Повод : Секојдневно, Секојдневно Тип на шема : цврст Стил : Секојдневен Одговара : Одговара на г�

DEN 2.00
Ленаго Плус Големина Градници За Жени Контрастен Суспендер Во Форма На Буквата У Со Затворање На Грбот Во Форма На Крст Отпорен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ленаго Плус Големина Градници За Жени Контрастен Суспендер Во Форма На Буквата У Со Затворање На Грбот Во Форма На Крст Отпорен

Ленаго Плус Големина Градници За Жени Контрастен Суспендер Во Форма На Буквата У Со Затворање На Грбот �

DEN 2.00
Мали Девојчиња Принцеза Здолниште-Панталони Хеланки Без Нозе Чипка Возбуда Туту Панталони Лажни Дводелни Хеланки Пролетна Aut
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мали Девојчиња Принцеза Здолниште-Панталони Хеланки Без Нозе Чипка Возбуда Туту Панталони Лажни Дводелни Хеланки Пролетна Aut

Опис : Материјал : 65% памук 35% полиестерски влакна Тип на ставка : должина на Глуждот Панталони Стил : Моли

DEN 175.84