• Свеж
2. КТ тркалезен лондонски сина топаз солитер прстен со дијамант во 14к бело злато

2. КТ тркалезен лондонски сина топаз солитер прстен со дијамант во 14к бело злато

Buyers rating:
DEN 3.00

Од стоката

Облечете го вашиот изглед со овој 14 K бело злато 2,25 CT вкупна тежина на прстенот со пасијанс на топаз. Овој природен лондонски сина топаз прстен е исправен за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот сина топаз е starвезда на овој бел златен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е тркалезна форма природна лондонска сина топаз која е нагласена со нежни дијаманти. Овој женски прстен за бело злато солитер е обележан со 14К за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 2,25 КТ тркалезна лондонска сина топаз солитер прстен со дијамант во 14к бело злато 2,25ct вкупна тежина топаз. Тркалезна форма природна лондонска сина топаз. Ringвонење на солитер во 14 килограми бело злато. Топаз во сина боја. Ноември Роден камен. Топаз е 8 x 8mm со поставка за пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Band
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Band

Едноставно и стилски, овој свадбен бенд во Миабела Дијамант е прекрасен изглед во секое време Модерен в�

DEN 6351.84
10K YG FB CTTW COMP MP Solitaire RG
  • Свеж
Оценка на купувачите:

10K YG FB CTTW COMP MP Solitaire RG

10 kt жолто злато 1 / 2 CTTW Solitaire Ringing Ring Forever Bride I i2 / i3 Овој елегантен дизајн има композит во форма на пенлив�

DEN 4624.00