• Свеж
Дајко Поли Ребро Појас Септен Појас Погон Појас

Дајко Поли Ребро Појас Септен Појас Погон Појас

Buyers rating:
DEN 2.67

Од стоката

СЕРПЕНТИНСКИОТ Појас DAYCO Poly Rib Изграден За патнички автомобили и лесни камиони, широката линија на поли Ребро серпентински ремени На Dayco се дизајнирани за голема километража, барајќи погони пронајдени во денешните возила. Како производител на првата оригинална опрема мулти-ребрести серпентин појас, посветеноста На Дејко кон извонредноста и иновативноста на автомобилскиот производ е непоколеблива. Профилот Dayco Poly Rib W серпентинскиот појас е најиновативниот напредок во дизајнот на серпентинскиот појас за повеќе од 30 години. Развиен преку обемно лабораториско и вистинско тестирање на километражата на патот, овој уникатен ребро профил ЕПДМ појас е дизајниран да одговара на голема километража, истрошени или неусогласени погони и помага да се елиминираат бучните услови на ременот. Изграден со соединенија НА ЕПДМ засилени со EPМИД, Серпентинскиот појас Dayco W poly rib обезбедува повеќе од само квалитет потребен ЗА oe. Тоа обезбедува решение за проблематични проблеми со возењето. Карактеристики и Придобивки : Конструирани со соединенија На ЕПДМ засилени со EPМИД, Дизајнирани да одговараат на голема километража, истрошени или неусогласени погони Помагаат да се елиминираат бучните услови на ременот суровата конструкција на работ одржува постојан стисок за да се елиминира лизгањето и да се испорача максимална моќност на макари со помал дијаметар. Комбинацијата на горните и долните запчаници нуди екстремна флексибилност околу макарите со помал дијаметар за подолг век на траење на ременот. Полиестерскиот кабел обезбедува максимален пренос на енергија и способност за задржување на напнатоста за животниот век на ременот. Направен со специјално формулирани гумени соединенија, овој појас е многу отпорен на екстремни температури под хаубата што може да предизвика предвремено оштетување под инженерските гумени соединенија. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Вокер 250-Вокер Ое Кислород Сензор
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Вокер 250-Вокер Ое Кислород Сензор

Вокер Производи За Управување Со Моторот и сензори За кислород / ВоздухГориво се дизајнирани и развиени

DEN 402.72
Мармонт Хил Фаќање На Големиот
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мармонт Хил Фаќање На Големиот

Норман Роквел беше еден Од водечките Американски уметници Тој избра да ја раскаже приказната За Америк�

DEN 768.00
Патрола, Вистински Метал Маршал Колекционерски Умре-Фрлија Возило, Моќ Серија 1: Скала, Деца Играчки за Возрасти и нагоре
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Патрола, Вистински Метал Маршал Колекционерски Умре-Фрлија Возило, Моќ Серија 1: Скала, Деца Играчки за Возрасти и нагоре

Трка до спасување побрзо од кога било досега Со Шепа Патрола Вистински Метални возила! Овие метални воз�

DEN 463.84
Глобални Делови Дистрибутери А Ц Експанзија Вентил Одговара изберете: 1997-ШЕВРОЛЕТ ВЛОЖУВАЊЕ, ПОНТИЈАК МОНТАНА
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Глобални Делови Дистрибутери А Ц Експанзија Вентил Одговара изберете: 1997-ШЕВРОЛЕТ ВЛОЖУВАЊЕ, ПОНТИЈАК МОНТАНА

Глобални Дистрибутери На Делови A / C Експанзија Вентил Глобални Дистрибутери На Делови A / C Експанзионен

DEN 1.00