• Свеж
Само родено девојче, земи ме дома, 2 парчиња

Само родено девојче, земи ме дома, 2 парчиња

Buyers rating:
DEN 239.68

Од стоката

Секој сет на две парчиња е направен со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња, бебиња и мали деца. Ние користиме Стандард 100 според ОЕКО-Текс сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против список со повеќе од 400 штетни материи, вклучително и PFA. Оваа облека е дизајнирана со карактеристики што го одржуваат вашиот живот лесен. Дајте ја оваа облека за бебиња како внимателен и практичен подарок за туш за бебиња. Овој пакет вклучува еден врвен стил на долги ракави Кимоно и еластични пантолони од половината во розов цветен принт. Само родено девојче, земи ме дома, 2 парчиња (0-9 месеци). Вклучува еден врзан од долги ракави и еден пар панталони со нозе. Направено со мека, дише ткаенина од памучно ребро за да го задржи вашето дете удобно цел ден . се одликува со кошула од страна на вратоврската што е нежна на заздравување на стомакот на бебето. Панталоните се стапала за топлина . Цврстиот врвен розов врвот на долгиот ракав со розово со отворање на кимоно. Сеопфатно цветно печатење на панталони . Совршено за ладни денови. Останато слој за дополнителна топлина со нашите јакни или џемпери!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HIN.94317 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памук. Машинско миење/ сушење суво.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Витко работи 6 Делукс-кука поставена
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Витко работи 6 Делукс-кука поставена

Ститните работи се посветени на тоа да ви помогнат да извлечете максимум од вашиот простор за гаража...

DEN 163.84