• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Скок“ платно уметност од Мишел Кембел

Трговска марка ликовна уметност „Скок“ платно уметност од Мишел Кембел

Buyers rating:
DEN 1.33

Од стоката

Уметник : Мишел Кембелсбјект : животни Стил : Модерно одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, диви животни, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, дивина, бурно небо, сончеви климатски услови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мојата работа е под влијание на поврзување со дивината на селата и истражување на заборавените места пеш. Ја искористувам секоја можност да шетам и да се искачувам по ридовите со моите кучиња и секогаш се враќам инспириран да го насликам присуството што се наоѓа во природата “. Мишел има длабока loveубов кон природата и селата; Одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, животински свет, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, пустина, бурно небо, сончеви клими. - Црвена лисица во центарот на бел пејзаж.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Визија студио 'Roseate Blooms vi' Canvas Art
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Визија студио 'Roseate Blooms vi' Canvas Art

Уметник : Визија Студио Предмет : Флоралстил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано плат�

DEN 638.40