• Свеж
Зародна марка ликовна уметност „Рефлексии на платното на Бурано XI“ од Аледанда

Зародна марка ликовна уметност „Рефлексии на платното на Бурано XI“ од Аледанда

Buyers rating:
DEN 2.00

Од стоката

Уметник : Aledandasubject : Architecture Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризираат зградата на жолти, црвени и бели згради. Истакнати бои : сина, светло сина, жолта, тен, зелена, портокалова, кафеава, сиви спомени од нејзиното детство, широки патувања, предизвици на мајчинството во нејзините четириесетти години и бескрајното чувство на немир се највлијателните фактори во Аледанда Фотографско патување. По потекло од Милано, Италија, Аледанда замина за Америка на 20 години, едвај чека да доживее поинаков начин на живот. Откако првично минуваше време на Хаваи и Калифорнија, во нејзините четириесетти години се насели на Источниот брег, каде што го дели своето време помеѓу мала фарма на коњи во Пенсилванија и дом во езерото Комо, Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зголемување на рефлексија на жолти, црвени и бели згради.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Rangefinder Rudolph 5- двор 6x
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Rangefinder Rudolph 5- двор 6x

Range Finder Rfudfider Rf 700 е брз и лесен за употреба, затоа што сè што треба да знаете е прикажано на вградениот LCD п

DEN 1279.84
Трговска марка ликовна уметност Две жени и маж со папагали платно уметност до август Меке, златна украсна рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Две жени и маж со папагали платно уметност до август Меке, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено да виси

DEN 239.84