• Свеж
Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb

Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Aquilegia е родна во Европа и е позната по неколку вообичаени имиња како што се Колумбин, Crowfoot и Houndet на Баба. Познато е и ценето за неговиот пролетен цут и прекрасните базални лисја. Користете во граници, карпести градини, колиби градини или во натурализирани поставки. Уживајте како копнен капак по цут. Совршен избор за североисток, бидејќи тие слободно ќе се натурализираат. USDA зона соодветна во сите 3-8 зонирани градини. Нашата колумбина Артизиска мешавина е слика совршена мешавина на аквилегија. Тие се комплементарни по боја и висина. Тие се лесни за одгледување и можат да бидат засадени скоро каде било. Засадете го ова повеќегодишно на локација со делумно сонце. Клучни зборови : ван Зиверден, Аквилегија Колумбина Артизиска мешавина, опрашувач, мулти-боја, зони на цврстина на УСДА 3-8, 1 lb ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина од 8 растителни корени Мултиколен делумно делумно сонце, повеќегодишно опрашување на опрашување 1 ЛБ. Дали само семето во градината во зоните УСАА 3-8 без да биде инвазивен. Засади скоро каде било. Опрашувач. Делумно сонце. Повеќегодишни. Заспана големина на сијалицата #1. Расте 12-36 "високи. Блуми пролет. Мулти-боја. УСДА цврстина зони 3-8. Бродови до 48 соседни држави во САД, плус округот Колумбија, освен Ајдахо. Лесно расте со следење на основните насоки за садење. , средна влага, добро исцедување на почвата на полно сонце до делумна сенка, дренажата е најважна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Јога Кратки Жени Прилагодена Почва Прилагодени Хеланки Со Висок Струк Трчање Пилатес Тренинг Мека Јога Здолниште Шорцеви Панталони
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Јога Кратки Жени Прилагодена Почва Прилагодени Хеланки Со Висок Струк Трчање Пилатес Тренинг Мека Јога Здолниште Шорцеви Панталони

Забелешка : Бидејќи Вистинската Големина Е Азиска Големина, Препорачливо Е Да Ја Следите Нашата Табела �

DEN 0.67
Црно-Портокалово-Гот-Цвеќиња-Тетреби-Колиба-Печурки-футрола за шумски телефон За Самсунг Галакси а За Жени Мажи Подароци, Мек
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Црно-Портокалово-Гот-Цвеќиња-Тетреби-Колиба-Печурки-футрола за шумски телефон За Самсунг Галакси а За Жени Мажи Подароци, Мек

[Премиум Силиконски Материјал] оваа футрола за телефон е изработена од силикон со супериорен квалитет, �

DEN 262.08
Женски Плус Големина Летни Блузи Бафало Карирани Фланелни Врвови Лабава Туника Чипка Трим Туника Возбуда Мрежа Туника Еластична
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Женски Плус Големина Летни Блузи Бафало Карирани Фланелни Врвови Лабава Туника Чипка Трим Туника Возбуда Мрежа Туника Еластична

♟【Зборови поврзани со производот + Обична Блуза Со Замав Со Проток Секојдневна Симпатична Летна Блуза

DEN 0.33
Жените Целосна Должина Панталони Хеланки Дозвола Хеланки Лигавче Панталони Целокупната Фармерки Панталони Жени, Греј, Xl
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Жените Целосна Должина Панталони Хеланки Дозвола Хеланки Лигавче Панталони Целокупната Фармерки Панталони Жени, Греј, Xl

Добредојдовте Во Продавницата НА ЛОНГЗУВ【Вовед Во Брендот : Добредојдовте Во Продавницата ЗА Облека Л

DEN 0.33