• Свеж
Мишелин Пилот Супер Спорт Лето П285 35ЗР Гума

Мишелин Пилот Супер Спорт Лето П285 35ЗР Гума

Buyers rating:
DEN 821.44

Од стоката

Мишелин Пилот Супер Спорт Тиреборн од трки, направен за возбуда, мишелин Пилот Супер Спортска гума носи тркачки автомобил наследство на патот со гума за дневни патувања и викенд летни дискови. Дизајнирана да ви овозможи да се свртите со самодоверба и да уживате во прецизноста на управувањето, пилотската суперспортска гума Мишелин го максимизира контактот на патот додека Ременот Тварон Со влакна со висока густина го зафаќа центарот на шарата за подобра контрола и стабилност, што резултира со возбудливи перформанси при возење. Инспириран од истиот инженеринг што извојува 13 последователни победи на 24 Часа Ле Ман, пилотот На Мишелин суперспортската гума обезбедува спортски перформанси право на сопственото возило. Не дозволувајте влажно време да врне на вашата парада во возењето. Благодарение на Нашата Би-Сложена Технологија, пилотската суперспортска гума Мишелин обезбедува влажно држење на патот со иновативни еластомери кои ја пресекуваат површинската вода, го фаќаат патот и обезбедуваат високи перформанси, дури и при дождливи дневни погони.Бидејќи перформансите и безбедноста се важни за вас, Мишелин прави гуми да траат и ја поддржува гумата За Суперспорт На Пилотот Мишелин со ограничена гаранција на производителот од 30.000 милји[2] покрај ограничената гаранција на 6-годишниот стандарден производител.[3]1. *Врз основа на нарачано тестирање од трети страни спроведено од Тув Автомобилски И Декра Тест Центар на Пилотот Мишелин суперспортска гума наспроти Бриџстоун Потенца РЕ050А, Континентален Контиспортконтакт 5П, Данлоп СПОРТ Макс ГТ, Гудјер Орел Ф1 Асиметрични и Пирели П нула гуми.2. Ограничена гаранција на производителот од 30.000 милји : Y -, (Y) - оценет3. Сите гуми на мишелин имаат ограничена гаранција на стандардниот производител која опфаќа дефекти во изработката и материјали за животниот век на оригиналната употреблива шара, или 6 (шест) години од датумот на купување, кое и да се случи прво. Мишелин Пилот Супер Спорт Гума. Мишелин Пилот супер Спортски гуми—тркачки автомобил наследство во гума за дневни патувања и викенд летни возења, Мишелин Пилот Супер Спортска гума обезбедува возбудливи перформанси на патот и на патеката. Инженер за Возбуда-Дизајниран за оптимален зафат, пилотската суперспортска гума Мишелин го максимизира контактот на патот, додека Ременот Тварон Со влакна Со висока густина го зафаќа центарот на шарата за подобра контрола и стабилност, што резултира со возбудливи перформанси при возење. Контролирајте Ги Кривините-со подобро сопирање од водечките конкуренти, [1] Пилотот На Мишелин Суперспортска гума со Би-Сложена Технологија има иновативни еластомери кои ја пресекуваат површинската вода, обезбедувајќи влажно држење на патот дури и на тесни кривини. Подобро Вклопување-Пилотската суперспортска гума Мишелин е наменета за врвни производители на автомобили, како Што се Порше, Ферари, Тесла, БМВ, Ауди, Мерцедес-Бенц и Волво.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103

Побрзо на влажна патека Оваа технологија ја забавува стапката на абење на моделот на надворешните раме�

DEN 6368.80
Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1418.24
Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума

Aturo AZ850 DR 285 / 35 R19 103y XLOVERVIEWThe ATURO AZ850 dr е радијална гума за влечење која е наменета за употреба на улични авто

DEN 1299.04