• Свеж
Кобра Рекордс Приказна Различни

Кобра Рекордс Приказна Различни

Buyers rating:
DEN 204.48

Од стоката

Две цд колекција. Иако само во функција од 1956 година во почетокот на 59 година, Кобра Рекордс и нејзината Уметничка подружница го предводеа подемот на сосема ново движење во рамките на сводот На Чикаго блуз. El Тоскано и неговиот партнер Хауард Бедно ги истрчаа своите етикети од продавница ЗА поправка НА ТВ и радио и продавница за плочи На Патот Вест Рузвелт со мало студио прикачено во задниот дел, позиционирајќи го нивното претпријатие да го сними кремот на млади блузмени од Западната страна. И серија исклучително ветувачки блуз уметници го најдоа својот пат низ вратите На Кобра, подготвени да направат историја со свеж, модемски звук што беше под влијание на едножичното свиткување На Б. Б. Кинг како традиционалниот ансамбл на Калливи Води, напредувајќи го ветровитиот Градски блуз звук експоненцијално. Вили Диксон служеше како примарен Човек На Тосканос а&Р како што Кобра си изгради семинален каталог На чикаго блуз кој стои висок покрај попознатиот истовремен излез На Шахот и Ви-Џеј. Кобра Ја Снима Приказната / Разни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Чаша Половина Полна
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Чаша Половина Полна

Песни и звуци што доаѓаат од срце ова е суштината На Шир Балев, група со седиште Во Канзас, чиј уникатен �

DEN 2.67
Во Живо Од Остин Тексас
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Во Живо Од Остин Тексас

Иако Елиза Гилкисон е родена во Лос Анџелес, Тексас сака Да ја тврди како своја Можеби тоа е затоа што не�

DEN 2.67
Космички Фанк И Духовни Звуци
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Космички Фанк И Духовни Звуци

2012 колекција од џез / Фанк / Соул музичар Додека Смит го направи својот прв албум како лидер, тој имаше до�

DEN 239.84
Суштинска Мараја Кери
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Суштинска Мараја Кери

Увезете две колекции ЦД ОД поп / Р&Б дивата што го содржат апсолутно најдоброто од нејзините снимки за Со

DEN 3.00
Крис Браун-Бризи-ЦД
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Крис Браун-Бризи-ЦД

Бризи е десеттиот студиски албум На Американскиот пејач Крис Браун, објавен во јуни 2022 година, како прод

DEN 576.00
Беверли Глен-Коупленд-Преноси-ЦД
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Беверли Глен-Коупленд-Преноси-ЦД

И двајцата беа неверојатна изложба на класичен и џез акумен, слоевит со поезија и придружуван од некои о

DEN 2.00
Започнете За Повеќе
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Започнете За Повеќе

2013 ослободување Од ТексасБазирани Кантри пејач / текстописец Тоа е четвртиот албум во самонаправена ка�

DEN 2.33
И Ако Нашиот Бог Е За Нас
  • Свеж
Оценка на купувачите:

И Ако Нашиот Бог Е За Нас

Крис Томлин се враќа со својот многу очекуван нов албум И АКО НАШИОТ БОГ Е ЗА НАС, кој го прикажува новио�

DEN 3.00