• Свеж
Кобра Рекордс Приказна Различни

Кобра Рекордс Приказна Различни

Buyers rating:
DEN 204.48

Од стоката

Две цд колекција. Иако само во функција од 1956 година во почетокот на 59 година, Кобра Рекордс и нејзината Уметничка подружница го предводеа подемот на сосема ново движење во рамките на сводот На Чикаго блуз. El Тоскано и неговиот партнер Хауард Бедно ги истрчаа своите етикети од продавница ЗА поправка НА ТВ и радио и продавница за плочи На Патот Вест Рузвелт со мало студио прикачено во задниот дел, позиционирајќи го нивното претпријатие да го сними кремот на млади блузмени од Западната страна. И серија исклучително ветувачки блуз уметници го најдоа својот пат низ вратите На Кобра, подготвени да направат историја со свеж, модемски звук што беше под влијание на едножичното свиткување На Б. Б. Кинг како традиционалниот ансамбл на Калливи Води, напредувајќи го ветровитиот Градски блуз звук експоненцијално. Вили Диксон служеше како примарен Човек На Тосканос а&Р како што Кобра си изгради семинален каталог На чикаго блуз кој стои висок покрај попознатиот истовремен излез На Шахот и Ви-Џеј. Кобра Ја Снима Приказната / Разни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Бородин Издание
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Бородин Издание

Александар Порфириевич Бородин несомнено најпознат по неговото членство во рускиот Моќен Грст беше хе�

DEN 2.00
Churchк Црква-Фатени Во Чинот Во Живо-ЦД
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Churchк Црква-Фатени Во Чинот Во Живо-ЦД

Churchк Черч од ЕМИ Рекордс ќе издаде албум во живо од 17 песни, ФАТЕН НА ДЕЛО : ВО ЖИВО, со песни ОД ГРЕШНИЦИ к

DEN 1.00
Во Живо Од Остин Тексас
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Во Живо Од Остин Тексас

Иако Елиза Гилкисон е родена во Лос Анџелес, Тексас сака Да ја тврди како своја Можеби тоа е затоа што не�

DEN 2.67
Песни На Мери Олде Англија
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Песни На Мери Олде Англија

Класично обучен контратенор ричард Левитс редок аудиофил албум од крајот на 50тите години, изведувајќи �

DEN 576.00
И Ако Нашиот Бог Е За Нас
 • Свеж
Оценка на купувачите:

И Ако Нашиот Бог Е За Нас

Крис Томлин се враќа со својот многу очекуван нов албум И АКО НАШИОТ БОГ Е ЗА НАС, кој го прикажува новио�

DEN 3.00
Лук Брајан - 1 Е Вол. & Вол. - ЦД
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Лук Брајан - 1 Е Вол. & Вол. - ЦД

Два ЦДсета Лук Брајан за прв пат го објави својот број 1 на ЦД Вклучува 22 #1 Хитови кои опфаќаат повеќе од

DEN 576.00
Спасување Љубов
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Спасување Љубов

Рекуперандо Ел Амор Примос МхРекуперандо Ел Амор (ЦД НОВО) Етикета : Диса Формат : Цд Датум На Издавање : 23

DEN 576.00
Водич За Почетници За Кајун Музика
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Водич За Почетници За Кајун Музика

Од џозеф Фалконс Лафајет во 1928 Година До инфективните снимки На Клифтон Чениерс од 1955 година, оваа колек

DEN 162.40
Под Капакот
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Под Капакот

Објавувањето ПОД КОРИЦИТЕ ќе содржи многу Класични Карпи најнезаборавни хитови од 1970тите Лицата, Патув

DEN 235.36
Удар-На Турнеја [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ]
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Удар-На Турнеја [КОМПАКТНИ ДИСКОВИ]

Човекот кој го измислил оригиналниот класичен албум"Валкан Рап" со делот За Miамот Во Мајами на Бени Лати

DEN 225.28
Вода во Оваа Пустина
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Вода во Оваа Пустина

Преглед На Роберт Даунс, уредник НА СЕВЕРЕН ЕКСПРЕС, Траверс Сити, мичиген Ноември 2006 звукот на ОВА ЦД е �

DEN 0.33
Виторија Апартман [2CD И 1DVD]
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Виторија Апартман [2CD И 1DVD]

Виторио Апартман е дело од 12 дела, структурата инспирирана од 12те мерки на блузот Марсалис го користи им

DEN 1.00
Крис Браун-Бризи-ЦД
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Крис Браун-Бризи-ЦД

Бризи е десеттиот студиски албум На Американскиот пејач Крис Браун, објавен во јуни 2022 година, како прод

DEN 576.00
Френк Лејси Живеат Во Мали
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Френк Лејси Живеат Во Мали

Откако настапи безброј вторнички вечери во клубот Френк Лејси го прави своето одамна задоцнето деби На

DEN 0.33
Чаша Половина Полна
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Чаша Половина Полна

Песни и звуци што доаѓаат од срце ова е суштината На Шир Балев, група со седиште Во Канзас, чиј уникатен �

DEN 2.67
Борби Со Коњи И Петли
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Борби Со Коњи И Петли

Оригинален Банда Ел Лимон Де Салвадор ЛизарагаГрандес Коридос [ЦД] 85037500314 Музички Оригинал Банда Ел Лим�

DEN 2.00
Чекор Десно: 1970-Критички Антолог
 • Свеж
Оценка на купувачите:

Чекор Десно: 1970-Критички Антолог

Џорџ Џонс Чекор Право : 19701979 Критична Мравка [ЦД] 61265702922 Музика Џорџ ЏонсЧекор Право : 19701979 Критична Мрав�

DEN 1.67