• Свеж
Монтаук Теренс Геометриски Дијамантски Памучен Килим, 'Рѓа Од Слонова Коска, 5'8'

Монтаук Теренс Геометриски Дијамантски Памучен Килим, 'Рѓа Од Слонова Коска, 5'8'

Buyers rating:
DEN 2.33

Од стоката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на Килими монтаукфлат-Ткаат Памучни Килимимагинативниот талент на дизајнерите на Килими На Сафавиех блеска во памучните килими со рамно ткаење во Колекцијата Монтаук. Овие шармантни теписи се исполнети со источниот брег кул во памучни меки текстури и евокативни нијанси на песок, сонце и тркалање сурфање. Класичните ефекти на вратоврска икат даваат карактеристичен секојдневен дизајнерски изглед кој ќе го надополни внатрешниот декор во домовите од крајбрежни до современи. Достапно во широк избор на дизајни, бои и големини, вклучувајќи мали правоаголни и ходници. Рачно ткаени Во Индија . Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% памук . Додатоци во сликата на животниот стил не се вклучени . Редовно вакуумирајте и чистете на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Купер метеоролошки мајстор св П185 70Р 88С бсв зимска гума Одговара: 2003-Хонда Граѓански Хибрид, 2001-Хонда Граѓански ХХ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Купер метеоролошки мајстор св П185 70Р 88С бсв зимска гума Одговара: 2003-Хонда Граѓански Хибрид, 2001-Хонда Граѓански ХХ

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 2160.00