• Свеж
Дури Астрид Геометриски Марокански Волнен Тепих, Црвена Слонова Коска, 6 '9'

Дури Астрид Геометриски Марокански Волнен Тепих, Црвена Слонова Коска, 6 '9'

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Safavieh Dhurries DHU564 A Рачно Ткаени Црвени / Слонова Коска Килим Колекцијата На современи рамни ткаат килими Е направена со користење на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. 9 стапки. Л х 6 стапки. В. Боите и дезените може да варираат бидејќи се направени на големо и не се еден сет дизајн. Правоаголна форма. Рамно ткаени со рака. Направено од волна. Произведено Во Индија. Површина : 40 квадратни. фт. Упатства за нега : редовно Вакуумирајте. Се препорачува додаток без четки. Избегнувајте директна и континуирана изложеност на сончева светлина. Не влечете лабави краеви; прицврстете ги со ножици за отстранување. Отстранете ги истурите веднаш; размачкајте со чиста крпа со цврсто притискање околу истурањето за да апсорбира што е можно повеќе. За тешко отстранливи дамки се препорачува професионално чистење на килим. Ова карактеристично парче е и стилско и неверојатно меко на допир со смели богати бои кои ја надополнуваат секоја просторија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

LIGHTHAED LED Трепка Меѓусебно Поврзување Светло СО UL Адаптер - РАЗЛИЧНИ ОБОЕНИ Led Модули; Звук Активни Прилагодливи Флеш
  • Свеж
Оценка на купувачите:

LIGHTHAED LED Трепка Меѓусебно Поврзување Светло СО UL Адаптер - РАЗЛИЧНИ ОБОЕНИ Led Модули; Звук Активни Прилагодливи Флеш

LED трепкачката светлина е новина светилка која вклучува различни ОБОЕНИ LED модули (Црвена, Портокалова, �

DEN 1.67
Ван Дер Хаген Природни Свиња Четка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ван Дер Хаген Природни Свиња Четка

Ако ти?повторно само што ќе влезете во влажно бричење, Треба Да земете Четка За Свиња ВАН ДЕР ХАГЕН...

DEN 3.33