• Свеж
Трговска Марка Ликовна Уметност Сплит Хрватска Хоризонтот На Синиот Теал Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

Трговска Марка Ликовна Уметност Сплит Хрватска Хоризонтот На Синиот Теал Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

Buyers rating:
DEN 583.84

Од стоката

Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има син акварел хоризонт На Сплит, хрватска.Уметноста и дизајнот секогаш беа омилените предмети На Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да добие работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во лондон. По 12 години Мајкл Томпсет донесе одлука да продолжи со полно работно време кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето за да можат да се фокусираат исклучиво на сопствените проекти беше прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и теми, неговиот главен фокус е на уметноста на мапите. Тој ужива во потрагата по уникатни и интересни начини за прикажување на нешто што е многу познато. Мапите се визуелни претстави на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбани знаменитости и дизајни на градски пејзажи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. син акварел хоризонтот На Сплит, Хрватска.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Уникатен Разбој Вартоломеј Безвременски Тепих Беж Виолетова 3' 6 5' 7 Правоаголник Преоден Преоден Совршен За Дневна Соба Кревет
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Уникатен Разбој Вартоломеј Безвременски Тепих Беж Виолетова 3' 6 5' 7 Правоаголник Преоден Преоден Совршен За Дневна Соба Кревет

Од Колекцијата За Заживување, гроздобер стил се прероди со овој прекрасен килим Прикажува совршена ком�

DEN 1200.00
- совети Памучни Брисеви, брои
  • Свеж
Оценка на купувачите:

- совети Памучни Брисеви, брои

Совршен за допирање на лак, кармин и сјај за усни, лагер за очи и самостојни проекти како маникир Различн

DEN 0.67
Ли Женски Веднаш Тенки Права Нога Жан
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ли Женски Веднаш Тенки Права Нога Жан

Ли Женските Веднаш Тенки Опуштени Фармерки Со Права Нога зарем не ви се допаѓа само кога ќе видите момен

DEN 558.40
Висконсин Јазовци Тамблери-Сет На
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Висконсин Јазовци Тамблери-Сет На

Овие прекрасни нови тамблери за сите намени од 20 унци имаат изглед и чувство на стакло, но се направени о

DEN 1.33
Уникатен Разбој Кан Теке Килим Црвена Црна 5 '3 8 ' Правоаголник Граница Традиционален Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Уникатен Разбој Кан Теке Килим Црвена Црна 5 '3 8 ' Правоаголник Граница Традиционален Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија

Класичните мотиви на килимите Во Колекцијата Теке сигурно ќе додадат допир на елеганција во вашиот дом

DEN 3.00