• Свеж
Мишелин Заштеда На Енергија Патничка Гума 205 60Р 92В

Мишелин Заштеда На Енергија Патничка Гума 205 60Р 92В

Buyers rating:
DEN 1050.24

Од стоката

Мишелин Заштеда На Енергија Максимизирање на економичноста на горивото без откажување од влечење на суви и влажни површини. Заштеда На Енергија Е Летната Гума На Мишелин Гранд Туринг која е дизајнирана да се омажи за ефикасноста на работењето на возилото со помало влијание врз животната средина со минимизирање на потрошувачката на гориво и емисиите на јаглерод диоксид. Обликувана во асиметричен дизајн на шарите со соединение со низок отпор на тркалање и со ребра на шарите со непречено тркалање, Гумата За Заштеда на Енергија очекуваше ракување, сигурен запирање на сите додека ја зема предвид околината. За да се намалат шансите за хидропланирање и да се зголеми влажната влечна сила, периферните жлебови и страничните засеци ја насочуваат водата преку дизајнот на шарата. Внатрешната структура на гумата вклучува двојни челични ремени засилени со спирално завиткана ткаенина на врвот на обвивката од полиестерски кабел за да се комбинираат силата, ефикасноста и удобноста. Заштедата На Енергија го заработи зелениот Х статус На Мишелин со интегрирање на компјутерски оптимизиран дизајн и прецизни методи на производство, предизвикувајќи тие да бидат препознаени како меѓу најефикасните достапни гуми за гориво. (Како и кај сите летни гуми, Гумите За Заштеда на Енергија не се направени за да се возат на температури близу замрзнување, преку снег или на мраз.) Големата Турнеја На Мишелин Летна Гума Зелена Х Статус. Стандардна Гаранција. За повеќе информации во врска со инсталацијата на гумите, кликнете тука.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Имитан Женски Чевли За Патеки Рамни И Теренски Чевли Шила Атлетика Трчање Удобни Издржливи Патики Со Врвки Црно-7,5
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Имитан Женски Чевли За Патеки Рамни И Теренски Чевли Шила Атлетика Трчање Удобни Издржливи Патики Со Врвки Црно-7,5

Опис : Пол : Унисекс, Жени, Менстајл : Патека И Теренски Чевли, Чевли За Обука, Чевли За Трчање, Атлетски Че�

DEN 575.84
Dorman TI60205XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Hyundai Kia, избрани Црни Вклопувања: 2011-КИА
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Dorman TI60205XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Hyundai Kia, избрани Црни Вклопувања: 2011-КИА

Овој продолжен крај на прачката за вратоврска е изграден за мазни перформанси и супериорна издржливост

DEN 3036.16
2.37 кт круг намалување розова симулирани дијамант 18к розово злато годишнината ангажман хало прстен големина 5.5
  • Свеж
Оценка на купувачите:

2.37 кт круг намалување розова симулирани дијамант 18к розово злато годишнината ангажман хало прстен големина 5.5

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклу

DEN 5471.68
- КОМПАТИБИЛЕН AC Адаптер За Наизменична СТРУЈА Замена За Домашен Полнач За WD Мојата Книга WDG1U800A WDG1U800S Кабел За Напојување
  • Свеж
Оценка на купувачите:

- КОМПАТИБИЛЕН AC Адаптер За Наизменична СТРУЈА Замена За Домашен Полнач За WD Мојата Книга WDG1U800A WDG1U800S Кабел За Напојување

AC / DC Адаптер Ѕид Домашен Полнач Замена За WD Мојата Книга WDG1 U800 A WDG1 U800 S Кабел за Напојување quectional certification

DEN 1.67
Трговска марка ликовна уметност „Медисон Висконсин Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност „Медисон Висконсин Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена рамка

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзажапестит : Современа трговска марка ликовна уметност „Медисон Ви�

DEN 1177.44