• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „рана хиранганеа цут“ платно уметност од Курт Шафер

Трговска марка ликовна уметност „рана хиранганеа цут“ платно уметност од Курт Шафер

Buyers rating:
DEN 2601.60

Од стоката

Уметник : Курт Шаферсебјект : Флоралстил : Боемскапродукција Тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мали, зелени и виолетови цвеќиња. Истакнати бои : зелена, виолетова, сина, сива, црна курт Шафер е самоук фотограф уште од 13 години. Тој продолжува да ја учи ликовната уметност на фотографијата, особено во оваа фантастична дигитална ера. Иако Курт не манипулира со својата ликовна фотографија, дигиталното подобрување е вредна алатка во неговиот бизнис. Тој наведува дека ако таа би променила нешто во својата работа, би било да изгледа повеќе како што беше кога ја направи оригиналната фотографија. Loveубовта на Курт кон земјата ја храни својата фотографска креативност и ја дефинира како негова вистинска форма на терапија. Кога фотографирате луѓе, фаќањето на природата во неговите субјекти е намерата на Курт и што се обидува да го направи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мали, зелени и виолетови цвеќиња.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност Две жени и маж со папагали платно уметност до август Меке, златна украсна рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Две жени и маж со папагали платно уметност до август Меке, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено да виси

DEN 239.84