• Свеж
Обновен LG 15, BTU 115V Energy Star Window Alider со далечински управувач со далечински управувач

Обновен LG 15, BTU 115V Energy Star Window Alider со далечински управувач со далечински управувач

Buyers rating:
DEN 7199.84

Од стоката

Овој производ може да се врати во рок од 90 дена за бесплатно враќање или замена ако не сте задоволни. напон/60 Hz : 115. Кабелот за напојување е долг 6 стапки и се наоѓа на истата страна како контролниот панел.000 BTU на моќност. Проценета површина за ладење 800 квадратни метри (25 стапки. Комбиниран рејтинг на енергетска ефикасност од 11,8. Исто така, ќе имате избор од 3 брзини за ладење и вентилатор заедно со автоматско рестартирање, што автоматски ја вклучува единицата назад по прекин на електрична енергија - така што не мора. 15,000 климатик за прозорец BTU. Слајд во форма на шасија за лесна инсталација. Капацитетот на батеријата надминува 80% капацитет во однос на неговиот нов еквивалент. Пакувањето може да биде генеричко. Единицата за прозорец доаѓа со нашиот лесен за употреба комплет за инсталација за да можете лесно да го поставите вашиот климатик. Со оваа енергетска ефикасна единица, нема да мора да се грижите за трошење на многу енергија што ја утврдува вашата сметка за електрична енергија. Целосно функционален производ во слична нова состојба што може или не може да има мали козметички дефекти, флеки, вдлабнатини, гребнатини кога се држат околу 12 инчи оддалечени или помалку. Овој производ можеби не бил сертифициран производител, но бил професионално прегледан, тестиран и чист од обновени продавачи и добавувачи на програми. Последното и еднократно филтер за воздух заштедува пари на замени. X 32 стапки. Производ (W X H X D) : 26 in. Автоматски се рестартира по прекин на електрична енергија, има бури, високи ветрови и екстремна топлина што може да доведе до прекини на електрична енергија, да ве задржи покриени со автоматско рестартирање, што автоматски ја вклучува единицата назад кога ќе се врати напојувањето.) За контрола на температурата. на влага од воздухот за еден час за контрола на влажноста. 24-часовниот тајмер за вклучување/исклучување ви овозможува да креирате распоред за ладење без да потрошите електрична енергија енергетски ефикасен програмабилен тајмер што може да го вклучи вашиот климатик пред да пристигнете дома или да исклучите откако ќе заминете. Отстранува до 4,0 ПТ. Далечински управувач што е стилски и лесен за употреба што ви овозможува да се оладите од целата просторија. 4-насочен девијација на воздухот : Уживајте во ладниот воздух уште повеќе со нашата 4-насочна насока на воздухот, со прилагодување на девијацијата, воздухот е насочен, надолу, лево или десно за да го преместите воздухот таму каде што е најпотребно. Лостот за вентилација треба да се чува во блиска позиција со цел да се одржат најдобрите услови за ладење; Кога е неопходен свеж воздух во просторијата, можете да ја поставите оваа рачка за вентилација на отворена позиција за да го отворите амортизерот за отпуштање на свеж воздух. Потсетник за филтрирање на светлина. Електронски контроли на допир : Контролирајте ја температурата на вашата соба со само притисок на копче; Термостатот може да се постави помеѓу 60 F и 86 F (16 C и 30 C). Оценка на затворен децибел од 60 d B и рејтинг на отворено од 66 d B.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

НБАК НЕМА СЛОБОДНО ВРЕМЕ
  • Свеж
Оценка на купувачите:

НБАК НЕМА СЛОБОДНО ВРЕМЕ

ЛЕЈКЕРС NBAQ0197 НЕМА СЛОБОДНО ВРЕМЕ Слободен превозот на нарачки над 3 35 На Фан Продавница Од Фанатици...

DEN 1.00
Зодгу Женски Хеланки До Колена Вежба За Вежбање Јога Со Висок Струк Каприс За Летен Трендовски Лежерен Со Џебови Удобен Фустан
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Зодгу Женски Хеланки До Колена Вежба За Вежбање Јога Со Висок Струк Каприс За Летен Трендовски Лежерен Со Џебови Удобен Фустан

☎ ☎ ✈ ✈ Брза испорака : Испорачана На Време во Рок од 48 часа Повод : Секојдневно.Season : Spring / Autumn / Spring / Winter G

DEN 255.84
Компатибилен со Iphone Плус Телефон Случај, spaceman-универзумот-Случај Силиконски Заштитни За Тинејџерка Момче Случај за iPhone
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Компатибилен со Iphone Плус Телефон Случај, spaceman-универзумот-Случај Силиконски Заштитни За Тинејџерка Момче Случај за iPhone

Уникатен и Стилски Дизајн : нашата футрола за телефон може да се пофали со уникатна и стилска шема што го

DEN 430.08
Среќен Божиќен Јорган Покрива Ново Модерен Комплет Постелнина Домашна Постелнина Детски Декор За Спална Соба, Калифорниски Крал
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Среќен Божиќен Јорган Покрива Ново Модерен Комплет Постелнина Домашна Постелнина Детски Декор За Спална Соба, Калифорниски Крал

Комплетот за постелнина прифаќа нова технологија за печатење, а печатењето е тродимензионално и јасно..

DEN 2.00
Јиртри Патнички Ранец Кабриолет Дуфел Затворање На Патент Прилагодлив Ремен За Рамо Силно Носење Товар Повеќе Џебови Мажи Со
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Јиртри Патнички Ранец Кабриолет Дуфел Затворање На Патент Прилагодлив Ремен За Рамо Силно Носење Товар Повеќе Џебови Мажи Со

Опис : ранецот има убаво обложени ремени и назад за да биде удобен за носење Имајќи предни џебови, овој р�

DEN 0.33
Облека За Девојчиња Цветни Есенски Ребрести Врвови Со Долги Ракави Кариран Суспендиран Фустан Ленти За Глава Облека Детска Облека
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Облека За Девојчиња Цветни Есенски Ребрести Врвови Со Долги Ракави Кариран Суспендиран Фустан Ленти За Глава Облека Детска Облека

Повод : Секоја пригода Пол : Девојки Тип на шема : Кариран Тип на ракав : Долг Ракав Ако имате било какви пр

DEN 303.84
Лизгачки Јака Куче Обука Задави, Круг Најлон Јака Јаже, Природни Смалуваат, Анти-Експлозија Удар, Цврст На Располагање
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Лизгачки Јака Куче Обука Задави, Круг Најлон Јака Јаже, Природни Смалуваат, Анти-Експлозија Удар, Цврст На Располагање

За овој проект Овој симпатичен слајд е направен со лесно јаже за качување и слајд од кожа од 1 микрофибер

DEN 191.84