• Свеж
Отпорници На отпорници Опсег На Капацитивност ОД 1X-10M_ ЗА DIY

Отпорници На отпорници Опсег На Капацитивност ОД 1X-10M_ ЗА DIY

Buyers rating:
DEN 2.33

Од стоката

Функција : 1. ОД 1 X до 10 MÉ, има 64 вредности и 10 отпорници од секоја, задоволувајќи ги вашите различни работни потреби.2. Толеранцијата на капацитетот е 5%, а високата точност обезбедува стабилна работа со висока ефикасност.3. Малата големина и малата тежина во голема мера ја поедноставуваат инсталацијата, а исто така многу погодно за носење и складирање.4. Доаѓа со јаглероден филм, сите отпорници имаат мала моќност од 1/6 W и многу издржливи за долгорочна употреба.5. Може да се примени како компоненти за отпорност на висока точност во електронската индустрија, исто така идеални ЗА САМОСТОЈНО.Спецификација : Тип На Ставка : Отпорникматеријал : Графитмодел : 1/6 W Јаглерод Филм Отпорник Пакет : 1/6 WCapacitance Опсег : 1 X-10m quapacitance Толеранција : Qu 5% Отпорност : 1w, 2.2 QUE, 4.7 QUASTAPACITANCE Опсег : 1 X-10mjcapacitance Tolerance : Que 5% Отпорност : 1é, 2.2 QUE, 4.6€, 5.6€, 7.5€, 8.2€, 10,2 W, 15 QU, 22É, 27 W, 33É, 39 Q, 47 Q, 56 qu, 68wr, 75 Qu, 82 Qu, 100 Qu, 120 QU, 150 Qu, 180w, 220 q, 270 qu, 330w, 390 q, 470 Qu, 510é, 680 qu, 820 Q, 1 K_, 1,5 KW, 2,2 KJ, 3,9 KW, 4,7 KJ, 5,6 KJ, 6,8 KJ, 7,5 KJ, 8.2 Kj, 10k_, 15k_, 22ké, 33k_, 39k_, 47k_, 56k_, 68k_, 75ké, 82ké, 680k_, 100k_, 150k_, 180k_, 220 K_, 330 K_, 470 K_, 560 K_, 1 MX, 1.5 MW, 1.8 MQ, 2 MX, 2.000.000, 2.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 2,2 М.П., 4,3 М. П., 10м. Број На Вредности На Отпор : 64 количина : 640 Парчиња Апликација : Се Користи како компоненти со отпорност на висока точност во електронската индустрија. Список на пакети : 640 x Отпорник(64 вредности, 10 од секоја) 1 x Список За Пакување Малата големина и малата тежина во голема мера ја поедноставуваат инсталацијата, а исто така многу погодно за носење и складирање. Толеранцијата на капацитетот е 5%, а високата точност обезбедува стабилна работа со висока ефикасност. Може да се примени како компоненти за отпорност на висока точност во електронската индустрија, исто така идеални ЗА САМОСТОЈНО.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Костими За Ноќта На Вештерките Гузом За Мажи - Есенска И Зимска Готска Удобна Средновековна Ренесансна Јакна Зелена Големина
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Костими За Ноќта На Вештерките Гузом За Мажи - Есенска И Зимска Готска Удобна Средновековна Ренесансна Јакна Зелена Големина

Зимата припаѓа на машкиот тип машки јакни, ова може да го направи целиот фустан повеќе тродимензионален

DEN 0.33
Жените Целосна Должина Панталони Хеланки Дозвола Хеланки Лигавче Панталони Целокупната Фармерки Панталони Жени, Греј, Xl
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Жените Целосна Должина Панталони Хеланки Дозвола Хеланки Лигавче Панталони Целокупната Фармерки Панталони Жени, Греј, Xl

Добредојдовте Во Продавницата НА ЛОНГЗУВ【Вовед Во Брендот : Добредојдовте Во Продавницата ЗА Облека Л

DEN 0.33
Враќање На Обичните Женски Долги Ракави Отворено Предно Копче За Ревер Работа Канцеларија Блејзер Јакна Лабава Решетка Костум
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Враќање На Обичните Женски Долги Ракави Отворено Предно Копче За Ревер Работа Канцеларија Блејзер Јакна Лабава Решетка Костум

Добредојдовте ВО ZQGJB, се надевам дека имате добар шопинг! Бренд : ZQGJB ZQGJB е професионален моден бренд кој с

DEN 2.33
Ноила Мажи Долна Облека Јакна Со Цврста Боја Мантили Со Долги Ракави Машки Пуфер Палто Со Топла Качулка Машки Со Џебови Паркови
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ноила Мажи Долна Облека Јакна Со Цврста Боја Мантили Со Долги Ракави Машки Пуфер Палто Со Топла Качулка Машки Со Џебови Паркови

Опис : Пол : Мажи Човек, Господин, Малестил : Мажи Јакна Палто Мажи Маскирани Пуфер Палто, Мажи Маскирани Ј

DEN 383.84
Облека За Момчиња За Мали Деца Поставува Летни Деца Девојчиња 3д Врв На Диносаурус+Шорцеви Обични Облеки За Облека
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Облека За Момчиња За Мали Деца Поставува Летни Деца Девојчиња 3д Врв На Диносаурус+Шорцеви Обични Облеки За Облека

Големина : 80 Препорачана Возраст : 612 Месеци Биста : 54см / 21,26" Половината : 34см / 13,39" Врвови Должина : 36см / 14,1

DEN 169.28
Кајиќ Женска Долна Облека Долна Облека Дише Спортски Носење Женски Елек Рампа Врвот Градник Градите Виолетова, В
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Кајиќ Женска Долна Облека Долна Облека Дише Спортски Носење Женски Елек Рампа Врвот Градник Градите Виолетова, В

Притисни Нагоре Цветни Печатење Градник За Жени Градници Ниту Една Долна Жица Градник Пред Затворање Д�

DEN 2.33
лабакиха јога панталони женски обични печатени хеланки со висок струк подигнете фитнес спортски хеланки јога панталони бели
  • Свеж
Оценка на купувачите:

лабакиха јога панталони женски обични печатени хеланки со висок струк подигнете фитнес спортски хеланки јога панталони бели

50 "Должина : 102см / 40.22" Должина : 106cm / 41.Забелешка : нашата големина Е азиска големина, азиската големина е п

DEN 3.00
Принкси Тинејџерски Девојки Секојдневен Секси Тенок Фит Дуксер Со Долги Ракави Мек Скокач Врвови На Вратот На Екипажот Гроздобер
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Принкси Тинејџерски Девојки Секојдневен Секси Тенок Фит Дуксер Со Долги Ракави Мек Скокач Врвови На Вратот На Екипажот Гроздобер

: СРЕДНИ САД : 6 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 10 ЕУ : 36 Биста : 106см / 41 ◆ ◆ Нашиот Магазин◆€.Материјал : Полиестер...

DEN 2.33