• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Крцкаво Сино Платнена Уметност Од Крис Паске

Заштитен знак Ликовна Уметност Крцкаво Сино Платнена Уметност Од Крис Паске

Buyers rating:
DEN 0.33

Од стоката

Уметник : Крис Паскесубјект : Апстрактен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има дамки и мешани сини, зелени и виолетови акварели.Удобноста на крис Паске со четката Суми и континуираната студија со Азиските мајстори ја донесоа со љубов во светот на пасивните, мирни зен концепти и едноставноста на Азискиот уметник."Минимализмот што таа го носи во дивото Јаболко во нејзините меки треви, цветови, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања Во Кина ја поттикнаа нејзината желба да дознае повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на централна Калифорнија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. дамки и мешање сини, зелени и виолетови акварели.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Брег Двојна Брава Бран Стол
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Брег Двојна Брава Бран Стол

Неговата рамка за седење со низок профил и отпорна на ' рѓа го прават столчето со Двојна Брава кијаро уни

DEN 3.33