• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Вино прскање темно II“ платно уметност од студиото Велингтон

Трговска марка ликовна уметност „Вино прскање темно II“ платно уметност од студиото Велингтон

Buyers rating:
DEN 478.40

Од стоката

Уметник : Велингтон Студио-субјект : Cuisinestyle : Glam Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со распрскувано, скапоцено тонови на вински шишиња со етикети во златно сценарио. Истакнати бои : црна, кафеава, сива, сина голема светла студио простор на задниот дел од галеријата во мал град е дом на студиото во Велингтон, традиционално работно студио со неколку помлади уметници кои работат под креативно око и поука на постариот уметник Jamesејмс Виенс . Секое уметничко дело од студиото Велингтон е резултат на соработка меѓу групата. Нивната мешавина на креативни умови, стилови и жанрови е освежувачка, секогаш резултира во нешто ново, креативно и возбудливо. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сјајно, сликање со накит со шишиња со вино со етикети во златно сценарио.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

itech помлади деца девојки паметни часовници: розова сјајна база со печатени зборови „lol изненадување“, сите возрасти
  • Свеж
Оценка на купувачите:

itech помлади деца девојки паметни часовници: розова сјајна база со печатени зборови „lol изненадување“, сите возрасти

The lol изненадување! Колекцијата за паметни часовници за деца Playzoom го карактеризира омиленото изненадува

DEN 271.36
Тајни богатства женски и женски плус врвот со долг ракав, џогери и шорцеви, сет за пижами за празници од 3 парчиња
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Тајни богатства женски и женски плус врвот со долг ракав, џогери и шорцеви, сет за пижами за празници од 3 парчиња

Останете удобно цел ден и ноќ во овој тајно богатство сет на пижами со 3 парчиња Направени во ултрамека т

DEN 271.68
Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot

Започнете ја забавата во нашата dingвезда во Динго 1969 година е родена чизми Suede е насекаде оваа сезона и ко

DEN 1.00
Трендови меѓународни плазми за врамен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трендови меѓународни плазми за врамен

Рамните постери имаат прифатлив, модерен пристап кон украсување, овозможувајќи ви лесно да ги засилите

DEN 143.84