• Свеж
Британците Направија Стерлинг Сребро Природни Аквамарин Женски Бенд Прстен-Големина 8. - опции за големина

Британците Направија Стерлинг Сребро Природни Аквамарин Женски Бенд Прстен-Големина 8. - опции за големина

Buyers rating:
DEN 399.20

Од стоката

Зачудувачки Цврст Сребрен Прстен Во Викторијански Стил со прекрасна шема на лизгање врежана во прстенот под камењата. Прстенот е рачно поставен со пет Пенливи Аквамарини, со димензии 4мм( 0,16"), 3мм (0,12") и 2,6 мм (0,1"). Бидејќи Аквамарините Се Природни, секој од нив е уникатен, затоа тие треба да бидат индивидуално избрани за да се осигураат дека се добар натпревар во боја и квалитет, тие потоа се поставуваат во прстенот користејќи традиционални методи Од Мајстор Златар. Тие изгледаат неверојатно поставени во полиран сребро. . Тезите се Вистински Природни Аквамарини. Целосно Цврсто Сребро - во внатрешноста на стеблото Има Целосен Британски Белег кој вклучува 925, главата На Леопардите и Кралскиот Лав, Само висококвалитетните сребрени предмети ќе имаат Целосна ознака како оваа. Овој прстен има смирувачко квалитетно чувство за тоа, цврсто парче со убава тежина и добро дебело стебло.Овој прстен е достапен во голем број големини и ќе ви биде испратен во луксузна кутија за прстени за презентација. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН АКВАМАРИН-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКО ЦВРСТО СРЕБРО, независно тестирано, одобрено и печат од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Jewelersclub Citrine прстен накит за роден камен - 0. Карат цитрин 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Jewelersclub Citrine прстен накит за роден камен - 0. Карат цитрин 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент

Живописно парче акцент што свети одвнатре Направено со вистински скапоцени камења со цитрини, бели диј�

DEN 2.00
Трговска марка ликовна уметност Пука за starsвездите платно уметност од Елизабет Калдвел, црна мат, дрвена рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Пука за starsвездите платно уметност од Елизабет Калдвел, црна мат, дрвена рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 0.67
Сет за безбедносно куќиште за брануваа на махрус, вклучително и брануваа, брануваа столбови, капачиња и ракави од пена од брануваа
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Сет за безбедносно куќиште за брануваа на махрус, вклучително и брануваа, брануваа столбови, капачиња и ракави од пена од брануваа

Сега можете да уживате во вашето искуство со скокање, знаејќи дека сте целосно заштитени со оваа високо�

DEN 1.33