• Свеж
& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 104мл, Кадмиум Лимон

& F Рачно Изработени Бои Енкаустична Боја Торта, 104мл, Кадмиум Лимон

Buyers rating:
DEN 294.24

Од стоката

Енкаустичното сликарство, познато и како сликарство со топол восок, ви овозможува да користите природни материјали за да создадете слоевити, динамични слики и креации на мешани медиуми. Популарен е како природна алтернатива на маслените и акрилните бои. Тоа е разноврсен медиум бидејќи може да биде обликуван, слоевит, извајан, текстуриран и комбиниран со материјали за колаж без потребно време за сушење. Бојата е отпорна на влага и е многу издржлива. Изработени од пигмент, чист пчелин восок и смола од дамар. Подготвен за употреба. Силно пигментирани.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb

Aquilegia е родна во Европа и е позната по неколку вообичаени имиња како што се Колумбин, Crowfoot и Houndet на Баба...

DEN 1.67