• Свеж
Илуссо Медисон 11. внатре 11. внатре 0. внатре

Илуссо Медисон 11. внатре 11. внатре 0. внатре

Buyers rating:
DEN 1.67

Од стоката

Безвременска опција за традиционални кујни и бањи, оваа алуминиумска wallидна плочка предизвикува трајна убавина на природен камен. Суштината на мермер Тасос се преименува во синтетички материјали, донесувајќи реална варијација и тон на шестоаголник мозаик со минимално одржување. Едноставноста на самолеплива инсталација ја прави оваа плочка со мермер-изглед идеална за професионалци за инсталација и ентузијасти на DIY. Секој случај содржи 10 плочки за вкупна површина за покривање од 9,47 квадратни метри. Наменето за клиентот DIY, оваа само-лепете плочка за самостојно правилно треба да се инсталира за инјекциска смеса. Иновативната поддршка од кора и стап го олеснува овој wallиден покрив како лесен за инсталирање како задниот дел, wallидот или акцентот на карактеристиките. Вклучувањето на рабовите создаваат појава на лесна апликација при инсталацијата. Погодно само за вертикална примена, оваа самолеплива wallидна плочка е погодна за суви околини на станбени простори. За да се спречи бојата да избледи или да се засили, инсталирајте во области кои не се изложени на директна сончева светлина, бидејќи воведувањето на УВ светлина ќе влијае на површината на плочката. Флексибилната поддршка може да се исече со комунален нож или ножици со тешки работи за да се сместат уникатни намалувања и криви. За да се обезбеди успешна примена, препораките за инсталација се вклучени во секое поле.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Црна Керамички Полиран Бенд
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Црна Керамички Полиран Бенд

Дајте карактеристичен изглед на вашиот стил со оваа црна керамичка купола Оваа лента широка 8мм има зао�

DEN 604.32