• Свеж
Гудјер Орел Возбуди 285 35ЗР 99И Гума Со Високи Перформанси

Гудјер Орел Возбуди 285 35ЗР 99И Гума Со Високи Перформанси

Buyers rating:
DEN 3.33

Од стоката

**ПОПУСТ НА РАСПОЛАГАЊЕ** **ОТКУПИ НА / попусти ПОНУДА #230020ГОДИМСКИ Орел Возбудливкарактеристики И Придобивкисите временски влечењевизуелна длабочина на шарата претставувањерим чувари странични ѕидовипрегледот На Орелот Гудјер Ексларат е Гума со високи перформанси, цела сезона произведена за патнички возила и Теренци. Гудјер нуди гаранција за облека од 45.000 милји со овој модел.Гумата ја надградува влечната сила за сите временски услови со идеален дизајн на шарите и соединението за сите сезони. Технологијата За Активирање на шарите го оптимизира поставувањето на пиење долж областа на шарата што го зголемува бројот на гризечки рабови што ја зафаќаат површината на патот во суви, влажни и зимски услови. Дизајнот на шарите ја надградува флексибилноста на гумата на различни температури, овозможувајќи им на гумите побезбедно држење на разноврсни температури. Обемните жлебови на шарите го спречуваат хидропланирањето бидејќи ја елиминираат водата и кашеста маса од стапалото и го оптимизираат контактот на површината на патот за време на перформансите на гумите.Разновидните технологии помагаат гумите да обезбедат безбедни перформанси и контрола со голема брзина. Технологијата За Активна Јачина обезбедува лесна конструкција што го олеснува притисокот од гумата, овозможувајќи и на гумата безбедно да работи со најголема способност за голема брзина. Ова, заедно со технологијата За Активно Држење, исто така ја подобрува контролата. Овие технологии го оптимизираат површинскиот контакт и структурната стабилност за значително да ја подобрат одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Специјалната Технологија За Активно Сопирање ја подобрува способноста за сопирање. Го оптимизира поставувањето НА 3д зип, за да генерираат триење помеѓу гумата и површината на патот во моментот на сопирање, што во голема мера го скратува растојанието за сопирање. Оваа комбинација им обезбедува на возачите целосна контрола врз возилото во текот на неговите перформанси.Гумата има специјална алатка за Мерач На Абење на Шарата што му овозможува на возачот визуелно да ја следи стапката на абење на шарата на гумата. Оваа алатка поставува броеви долж областа на шарата кои се истрошуваат заедно со шарата. Броевите ја претставуваат шарата во 32-ри инчи. Овие бројки се истрошија заедно со шарата што нуди визуелна претстава за длабочината на шарата оставена на гумата. На овој начин, возачот лесно може лесно да го следи абењето на шарата и тие исто така можат да преземат мерки на претпазливост за да ја сменат гумата пред целосно да се истроши шарата.Орелот Возбудлив ги штити своите бандажи од оштетување. Елегантниот стајлинг на страничниот ѕид ги чува тркалата од оштетување на тротоарот за да понуди побезбедно искуство во возењето. Големина : 285/35Р19. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Високи Перформанси. Тип На Автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103

Побрзо на влажна патека Оваа технологија ја забавува стапката на абење на моделот на надворешните раме�

DEN 6368.80
Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума

Aturo AZ850 DR 285 / 35 R19 103y XLOVERVIEWThe ATURO AZ850 dr е радијална гума за влечење која е наменета за употреба на улични авто

DEN 1299.04
Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1418.24