• Свеж
Гудјер Орел Ф Асиметрични Сите Сезони 275 35р И Гума

Гудјер Орел Ф Асиметрични Сите Сезони 275 35р И Гума

Buyers rating:
DEN 2026.24

Од стоката

**ПОПУСТ НА РАСПОЛАГАЊЕ** **ОТКУПИ НА https : /https : // /ЕН-сад/зачувај/попуст-центар ПОПУСТ ПОНУДА : #220013годијар Орел Ф1 Асиметрични Сите Сезони КАРАКТЕРИСТИКИ И Придобивкисите временски услови отпорност на влечење на хидропланирање зголемена способност за свиоциподобрена одговорност на управувањетосилна брзина издржливост преглед гудјеар Орел Ф1 Асиметрична Цела Сезона е со високи перформанси цела сезона гуми произведени за ПАТНИЧКИ возила и теренци. Гудјер нуди гаранција за облека од 45.000 милји со овој модел.Гумата има исклучителна влечна сила за сите временски услови и добро го зафаќа патот во суво, влажно и зимско време. Ова е овозможено со дизајнот на шарите со двојна зона што ја дели шарата на два дела : една сува временска зона и една влажна и зимска временска зона. Овие зони ја зголемуваат влечната сила на гумите во нивните предвидени услови. Жлебовите на шарите ја зголемуваат отпорноста на хидропланирање со елиминирање на водата од под стапалото на гумата. Распрснувањето на водата и технологијата Tred Lock со микрогровите го зголемуваат влечењето на влажното време и држењето на патот на моделот, што го прави возењето во текот на целата година уште побезбедно.Асиметричната шема на шарите ја подобрува способноста за свиоци и реакцијата на воланот. Секвенцата на блокот на шарите на рамената обезбедува дополнителни рабови на гризење за време на свиоците, што ја подобрува способноста и моќта на свиоците и маневрирањето. Асиметричните гази постојаниот контакт на патот овозможува одговорност и точност на управувањето слично на трки. Гумата е брза и прецизна во одговорот на упатствата на возачите. Ова му овозможува на возачот самоуверено и безбедно да ја контролира гумата во сите временски услови.Орелот Ф1 Асиметрични сите Сезони внатрешна конструкција на двојни челични појаси засилена со спирално завиткан најлон ја надградува издржливоста со голема брзина. Гумата ја одржува својата форма под притисок на возење со голема брзина, и бидејќи не се деформира, гумата може да работи до највисока способност. Големина : 275/35Р19. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Високи Перформанси. Тип На Автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Мишелин Пилот Спорт Куп Лето 285 35ЗР19ХЛ 103

Побрзо на влажна патека Оваа технологија ја забавува стапката на абење на моделот на надворешните раме�

DEN 6368.80
Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Атуро АЗ Д Р УХП 285 35Р 103и XL Патничка Гума

Aturo AZ850 DR 285 / 35 R19 103y XLOVERVIEWThe ATURO AZ850 dr е радијална гума за влечење која е наменета за употреба на улични авто

DEN 1299.04
Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Делинте ТАНДЕР Д 235 35ЗР 235 35Р 91В ХЛ А С Гума Со Високи Перформанси Одговара: 2008-Scion xB База, Фолксваген ЦЦ Спорт Плус

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1418.24