• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Коза со холи“ платно уметност од Мери Милер Вези

Трговска марка ликовна уметност „Коза со холи“ платно уметност од Мери Милер Вези

Buyers rating:
DEN 383.84

Од стоката

Уметник : Мери Милер Veaziesubject : Seasonal Style : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има коза што ја држи Холи во устата. Марија слика низ САД и живее во Тенеси. Добро позната по своите нарачани портрети во нафта, Мерис Цел е да го пренесе духот и личноста на нејзините субјекти, истовремено одржувајќи точна и убедлива сличност. Користејќи силна рамка за дизајн, убава хармонична боја и маестрална апликација за боја, Марија се поврзува со гледачот со создавање моќно експресивни слики дизајнирани да станат семејни богатства. За да го задржи нејзиниот пристап и техниката свежа, Марија ужива да се префрла помеѓу дисциплините за сликање. Таа создаде тело на работа што ја одразува нејзината loveубов кон пејзажот и фигурата во серијалот во кој има птици. Неодамнешното истражување во неебјективното сликарство ја врати Марија во нејзините апстрактни корени. Овие слики, дестилирани до суштината на бојата и формата, му овозможуваат на гледачот да создаде свој наратив. Марија продолжува да работи на своите расположени флорали кои комбинираат фигуративни и апстрактни техники на сликање за да претстават нов пристап кон традиционалните сликички во животот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мери Милер Вези 'Коза со холи „Чана од платно“.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Ролинг Кантри Хилс Фарм Пејзаж Пејзаж графичка уметничка галерија завиткана платно печатена wallидна уметност
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ролинг Кантри Хилс Фарм Пејзаж Пејзаж графичка уметничка галерија завиткана платно печатена wallидна уметност

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 1055.84
Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Starвездата на Dingените Dingo е родена di boot

Започнете ја забавата во нашата dingвезда во Динго 1969 година е родена чизми Suede е насекаде оваа сезона и ко

DEN 1.00
Слики, Западна Вирџинија природа
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Слики, Западна Вирџинија природа

Обвитка од платно, гел обложено кој било дел од вашето домаќинство или канцеларија може да биде совршен�

DEN 623.84
Шок Доктор Спорт Широка перформанси на главата со една големина се вклопува во повеќето, црна, мешавина од полиестерски спанде
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Шок Доктор Спорт Широка перформанси на главата со една големина се вклопува во повеќето, црна, мешавина од полиестерски спанде

Не дозволувајте вашата коса или пот да влијаат на вашите перформанси Шок докторот спорт со широки перфо

DEN 223.84
Трендови меѓународни плазми за врамен
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трендови меѓународни плазми за врамен

Рамните постери имаат прифатлив, модерен пристап кон украсување, овозможувајќи ви лесно да ги засилите

DEN 143.84