• Свеж
Ресурси За учење Комплет За Практични Стандарди За Пред К

Ресурси За учење Комплет За Практични Стандарди За Пред К

Buyers rating:
DEN 3.33

Од стоката

Вештините што се изучуваат вклучуваат вредности на броеви, броење до 10, собирање, одземање, сортирање, атрибути на форма, обрасци, нестандардно линеарно мерење, графикони, веројатност и многу повеќе. Манипулативниот комплет вклучува Коцки Во Боја, Плочки Во Боја, Блокови На Шаблони, Блокови За Атрибути, Врски, Коцки За Прицврстување, Три Шалтери За Семејство Мечки, Бројачи За Грешки Во Дворот, Реверзибилен Графикон! Мат И Сортирање Кругови. Сите манипулативи што ви се потребни за да ги завршите 51-те математички активности во Практичната книга За Стандарди За Оценки Прек-К! (Книгата се продава одделно). Предава вредности на броеви, броење до 10, собирање, одземање, сортирање, атрибути на форма, обрасци, нестандардно линеарно мерење, графикони, веројатност и многу повеќе. Манипулативниот комплет вклучува коцки во боја, плочки во боја, блокови на шаблони, блокови за атрибути, врски, коцки за прицврстување, 3 шалтери за семејни мечки, бројачи за грешки во дворот, реверзибилен графикон! Мат и сортирање кругови. Усогласени Со Стандардите НА НКТМ. Оценки пред - К-Градинка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност Пука за starsвездите платно уметност од Елизабет Калдвел, црна мат, дрвена рамка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност Пука за starsвездите платно уметност од Елизабет Калдвел, црна мат, дрвена рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 0.67
Метал мансарден кревет со целосна големина со биро за деца и возрасни, модерен кревет на мансарда со полици за домашна спална
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Метал мансарден кревет со целосна големина со биро за деца и возрасни, модерен кревет на мансарда со полици за домашна спална

Бродови и пристигнува во 2 одделни кутии Времето на испорака може да варира по кутија Овој метал мансард

DEN 3839.84
Анавија Унбиолошка ќерка накит, ѓердан за чекори ѓердан подарок, бонус ќерка за роденденска картичка, подарок од чекор мама-
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Анавија Унбиолошка ќерка накит, ѓердан за чекори ѓердан подарок, бонус ќерка за роденденска картичка, подарок од чекор мама-

✿ Небиолошки подарок за картички за ќерка и накит Овој деликатен ѓердан на небиолошка ќерка го каракте�

DEN 1.67
Женски Шорцеви Јога Шорцеви За Велосипеди Шорцеви За Вежбање Јога Хеланки Фитнес Теретана За Трчање Солидни Спортски Активни
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Женски Шорцеви Јога Шорцеви За Велосипеди Шорцеви За Вежбање Јога Хеланки Фитнес Теретана За Трчање Солидни Спортски Активни

Повеќе стилски производи, ве молиме кликнете на нашата продавница : REORIAFEE Барате прифатлива мода што одг

DEN 511.84
ОП машки цврст хибрид
  • Свеж
Оценка на купувачите:

ОП машки цврст хибрид

Удрете го покрај базенот или плажа со еден пар од овие цврсти хибридни мажи Тие се одликуваат со затвора

DEN 319.84
Бадија цимет стапчиња, Оз
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Бадија цимет стапчиња, Оз

Стапчиња од цимет Бадија : една од најстарите зачини познати Се користи главно на десерти, овошје и пија�

DEN 1.67
Алохаидивио Тера И Скај Блузи Плус Големина Клиренс, Женски Мода V Вратот Слободно Време Краток Ракав Солидна Дише Блузи
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Алохаидивио Тера И Скај Блузи Плус Големина Клиренс, Женски Мода V Вратот Слободно Време Краток Ракав Солидна Дише Блузи

Женска Мода V Вратот Слободно Време Краток Ракав Солидна Дише Блузи 1.It изработен е од висококвалитетни �

DEN 2.67