• Свеж
Seachem Reef Advantage Магнезиум риба и воден живот Риф третман на вода, 8. lb

Seachem Reef Advantage Магнезиум риба и воден живот Риф третман на вода, 8. lb

Buyers rating:
DEN 3.00

Од стоката

Seachem Reef Advantage Magnesium Fish Aquatic Life Reef Вода Третман повеќе од 30 години, аквариумските хобисти се свртеа кон лабораториите на Seachem за производи дизајнирани од хемичари и биолози. Помогнете му на вашиот корал да напредува со магнезиумот на Seachem Reef Advantage. Овој концентриран, мешан, јонски избалансиран извор на магнезиум е мешавина на соли на магнезиум, хлорид и сулфат формулирани за обновување на осиромашените нивоа на магнезиум со минимално влијание врз јонските стапки што се наоѓаат во природна морска вода. Не содржи амонијак. Состојки : магнезиум сулфат, гарантирана анализа на натриум хлорид : магнезиум (мг) (мин) 80 мг Инструкции : Почетник : Користете 5 g (лажичка од 1 ниво) на 80 L (20 литри) двапати неделно. Растворете во најмалку 250 ml (1 чаша) од слатка вода. За прецизно дозирање, користете ја скалата на дигитална лажица Seachem. Напредно : Проверете го нивото на магнезиум, а потоа следете го режимот на додавање погоре додека магнезиумот не се прилагоди на 1.200? 1.350 mg/L. Секој 5 g/80 L ќе го подигне магнезиумот за околу 5 mg/L. Износот или фреквенцијата може да се прилагоди, но не надминува 25 g/80 l на ден. Потоа, користете како што се бара за одржување на магнезиум. Експерт : По утврдувањето на стапката на осиромашување на магнезиумот, поставете континуиран систем за капење. Користете ја следнава формула за да одредите колку да додадете во вашата горната вода : G = VM/80 (g = грама за да додадете во вода од горе, V = волумен на резервоарот во литри, m = количина за да се подигне магнезиум во mg/ Ј). За екс Ле, ако сакате да го подигнете магнезиумот за 10 mg/L во резервоар од 200 литри, тогаш би додале (200x10)/80 = 25 g во горната вода. [За референца : 1 галон = 3,8 литри, 5 g = 1 лажичка]. Белешки : Користете го статусот на гребенот : ? Комплет за магнезиум, карбонат борат за да го проверите нивото на магнезиум. Не предозирање : Вишокот на магнезиум може да ја подобри загубата на карбонатната алкалност. Не се мешајте директно со додаток на карбонат. Најдобро ако магнезиум карбонатни адитиви се додаваат во наизменични денови или најмалку 30 минути. Може да се сретне мало грутка на овој производ, но не влијае на неговата употреба какви било грутки ќе се распаднат многу лесно. Кејти испуканата пченка е храна со висока енергија што ја јаде многу птици. Исто така, може да привлече мали животни во областа на хранење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Прстени со трансформатори, 12pk
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Прстени со трансформатори, 12pk

Трансформирајте ја вашата следна забава во најкул настан наоколу, со оваа официјално лиценцирана тема �

DEN 103.20
Кујната за кујна 3. Чаша за чаши - KFC3516Ga
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Кујната за кујна 3. Чаша за чаши - KFC3516Ga

Бескрајни свежи опции за брзо сецкање, мешање и пире Овој компактен и лесен 3,5 чаша за чаши за чаши е идеа

DEN 2224.00
Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ван Зиверден Аквилегија Колумбин Артизиски мешавина на растителни корени повеќебојни делумно сонце повеќегодишен опрашувач lb

Aquilegia е родна во Европа и е позната по неколку вообичаени имиња како што се Колумбин, Crowfoot и Houndet на Баба...

DEN 1.67