• Свеж
Храна за домашна храна за домашни печиња пеци дома печиња лазања 35. Оз

Храна за домашна храна за домашни печиња пеци дома печиња лазања 35. Оз

Buyers rating:
DEN 41.28

Од стоката

Лазања 35,7 мл (2 lb 3,7 мл) 1,01 кг сос од лазања со месо, кадрава тестенини 1 торбичка со кадрави тестенини; 1 торбичка со вртоглавица. Сè што треба да додадете : 1/2 чаша или 3/4 чаша топла вода. Подготовка на рерна : 1. Загрејте ја рерната на 425 степени F. Промешајте ги и лименките сос и 1/2 чаша топла вода во сад за печење од 8 x 8 инчи. 2. Промешајте во тестенини додека не се обложени. 3. Покријте со фолија. Печете 35-40 минути, или додека тестенините не се тенки. 4. Внимателно откријте. Промешајте додека не се измеша. Посипете со ситно врвот. Покритие. Нека застане 5 минути; сосот ќе се згусне. Подготовка на врвот на шпоретот : 1. Промешајте ги и лименките сос и 3/4 чаша топла вода во тава од 10 инчи. 2. Промешајте во тестенини додека не се обложени. Топлина до вриење. 3. Намалете ја топлината. Покријте и врие околу 15 минути, или додека тестенините не се тенки, повремено мешајќи. 4. Промешајте додека не се измеша. Посипете со ситно врвот. Покритие. Нека застане 5 минути; сосот ќе се згусне. Алтернативна подготовка : сад за печење 11 x 7 инчи : 425 степени F, печете 35-40 минути; 2-кварт тепсија за јадење : 425 степени F, печете 35-40 минути; 13 x 9 инчен сад за печење (за 2 кутии првично) : 425 степени F, печете 40-45 минути. Подготовка на голема надморска височина (3500-6500 стапки) : Прилагодувања за готвење : Орна : Намалете ја водата за 1/4 чаша за сите големини на садот за печење; Без прилагодување на времето за печење. Шпорет на врвот : Намалете ја водата за 1/4 чаша; врие 15-20 минути. Микробранова печка : Микробранова печка 15 минути. Подготовка на микробранова печка : 1. Промешајте ги и лименките сос и 3/4 чаша топла вода во длабока тепсија со микробранови на микробранови со 4-кварта. 2. Промешајте во тестенини додека не се обложени. 3. Микробранова печка на голема моќност, покриена, околу 16 минути, или додека тестенините не се тенки, мешајќи на половина пат низ времето на готвење и стружење на страните на садот со гумена шпатула. 4. Промешајте додека не се измеша. Посипете со ситно врвот. Покритие. Нека застане 5 минути; сосот ќе се згусне. Содржи млеко, пченица, соја. 35,7 мл (2 lb 3,7 мл) 1,01 кг По кутија 3768 Омаха, НЕ 68103-0768 800-257-5191 Лазања. Сос од лазања со месо, кадрави тестенини и вртоглави врвови. Вклучен сос од месо. 5 минути за подготовка - Врвот на рерна или шпорет. 4-5 порции. Сос од месо со домати на Хант! Направете вечера вечерва. Повеќе од 50 години Банкет им носи на американските семејства најразлична добра срдечна храна. И сите оброци за печење дома доаѓаат во целост со сè што ви треба. Така, можете да поминете помалку време размислувајќи за вечера и повеќе време да уживате во тоа. Сè што ви треба е во ова поле!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Baretraps Deanna Comfort Sandals Women's
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Baretraps Deanna Comfort Sandals Women's

Гордо покажете ја вашата модерна и спортска страна со голи стапици Деана Клин Сандал Оваа сандала за од�

DEN 2.33
- Зомби бејзбол играч
  • Свеж
Оценка на купувачите:

- Зомби бејзбол играч

Врз основа на серијалот за најпродавани книги во Yorkујорк Тајмс и серијалот „Нетфликс“, „Последните де

DEN 1.67
Ѓердан од бесконечна лента
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Ѓердан од бесконечна лента

Цврст ѓердан од не'рѓосувачки челик бесконечен барвера розова кутија дизајнира, произведува и пазари р�

DEN 495.84
Модул за вклопување во ставка
  • Свеж
Оценка на купувачите:

Модул за вклопување во ставка

Енергетска стоп пред една Замена на сопирачката за замена на сопирачката WM54620 Количина : 1 по пакет Инжен

DEN 1722.88